ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty
tel. +48 338452146, e-mail: kety@klaryski.org

15 lipca nasze sanktuarium nawiedzili pielgrzymi z Rypina ze swym duszpasterzem ks. proboszczem Andrzejem Krasińskim. Po mszy św. nasi goście modlili się przy sarkofagu swej rodaczki Sł. B. Matki Marii od NSJ Łempickiej, a potem, podczas spotkania z siostrami w rozmównicy, wysłuchali opowieści o niej. Cieszmy się z tej wizyty :-)

20 czerwca wraz z całą naszą parafią mogłyśmy upaść na kolana przed Jezusem Eucharystycznym wędrującym przez ulice naszego miasta. Oddając Mu chwałę, cześć i dziękczynienie za Jego obecność wśród nas, polecałyśmy Mu siebie i wszystkich mieszkańców Kęt. Obyśmy dostrzegali Jego bliskość w naszej codzienności!

Po długiej nieobecności na dziedziniec przy naszym kościele powróciła figura Matki Bożej Fatimskiej. Renowacji posągu podjął się konserwator dzieł sztuki p. mgr Tadeusz Kalfas. 16 czerwca, w uroczystość odpustową ku czci Trójcy Świętej, nasz ks. Kapelan dokonał jej uroczystego poświęcenia.

11 maja gościłyśmy w naszym sanktuarium siostry pracujące w naszej diecezji wraz z o. Janem Skłodowskim OP, który poprowadził dla nich dzień skupienia. Z radością uczestniczyłyśmy w tym pięknym spotkaniu, umacniając się w łasce powołania do życia konsekrowanego.

Trwając w blasku, który z oślepiającą wręcz mocą bije z pustego grobu Jezusa, życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych. Niech uroczyste wspomnienie wydarzeń paschalnych wyzwoli w nas prawdziwą wdzięczność wobec Boga, za Jego miłosierną miłość, nadzieję nieśmiertelności i łaskę otwartego nieba. Alleluja!

Ofiara na klasztor

 

Galeria zdjęć

 

Polecamy