ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty
tel. +48 338452146, e-mail: kety@klaryski.org

10 września br. przypadła 125. rocznica konsekracji naszego kościoła. W wigilię tego jubileuszu uroczystą mszę św. dziękczynną odprawił Ks. Bp Senior Tadeusz Rakoczy. Na koniec Eucharystii poświęcił także nowy konfesjonał, ufundowany przez kapłanów pełniących dyżur w stałym konfesjonale w naszym sanktuarium. Deo gratias!

Serdecznie zapraszamy na sesję naukową pt. „Życie, które przyniosło owoc”, poświęconą Sł. B. Matce Marii Łempickiej z okazji 100. rocznicy jej śmierci. Sesja odbędzie się w sobotę 22 września 2018 r. w Domu Kultury w Kętach (sala kameralna).

Św. Klara, jak na kobietę średniowieczną i zakonnicę ograniczoną murami ścisłej klauzury, była osobą bardzo otwartą. Nie była typem samotnika, chciała dzielić swoje życie z innymi. Od dzieciństwa tworzyła głębokie i szczere relacje przyjaźni z różnymi ludźmi. Wszystkie one świadczą o dojrzałości wewnętrznej i niezwykle bogatym wnętrzu młodej Asyżanki.

23 lipca wyruszyła z Żywca do La Salette i Rzymu ósma wyprawa rowerowa grupy ewangelizacyjnej "Rozkręć wiarę". Uczestnicy podejmują ten trud w duchu dziękczynienia za jubileusz Matki Marii Łempickiej i istnienie naszego klasztoru. Towarzyszymy im naszą modlitwą!

16 czerwca za sprawą dwóch bielsko-żywieckich neoprezbiterów: ks. Grzegorza Sztafińskiego i ks. Sławomira Pietraszko, spłynęło na nas prymicyjne błogosławieństwo. Wraz z tymi nowo wyświęconymi księżmi dziękowałyśmy za dar święceń, jaki stał się ich udziałem i prosiłyśmy o łaski potrzebne im w tej pięknej choć niełatwej posłudze.

Ofiara na klasztor

 

Galeria zdjęć

 

Polecamy