ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty
tel. +48 338452146, e-mail: kety@klaryski.org

Wobec pandemii koronawirusa wspieramy modlitwą Fundację Radość Ewangelii, wszystkie osoby tam posługujące i tych, którzy zwracają się z prośbą o fachowe, duchowe wsparcie. Jeśli i ty czujesz, że takiej pomocy potrzebujesz, zadzwoń! #uspokójDucha.

6 lutego obchodziłyśmy 110. rocznicę wystawienia Najświętszego Sakramentu na naszym kęckim Tronie Eucharystycznym. Mszę świętą z okolicznościowym kazaniem odprawił ks. Zdzisław Grochal, w asyście  naszego kapelana ks. Józefa Lacha SCJ, ks. Franciszka Knapika i ks. Wojciecha Pastwy. Wspólnie z wiernymi zebranymi w kościele wielbiłyśmy Pana za te 110 lat Jego szczególnej obecności wśród nas.

24 stycznia minęła kolejna - już 102 - rocznica śmierci Służebnicy Bożej Matki Marii Łempickiej. Mszę świętą z okolicznościowym kazaniem odprawił nasz rodak ks. Marcin Wróbel. Z tej okazji został także poświęcony nowy portret Matki Fundatorki pędzla p. Wacława Sobieraja, artysty z bielskiej Straconki.

11 stycznia w szpitalu w Oświęcimiu zmarła nasza Matka Maria Immaculata od Dzieciątka Jezus, w świecie Jadwiga Bożek. Pogrzeb w środę 15 stycznia o godz. 14.30 w naszym Sanktuarium Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kętach. Niech odpoczywa w pokoju!

Niech lampka przy tabernakulum będzie nam gwiazdą prowadzącą do Słowa, które „stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas „(J 1, 14). Obyśmy w niepozornej okruszynie Eucharystycznego Chleba potrafili dostrzec ukrytego Boga i jak mędrcy z wiarą i miłością oddać Mu pokłon. Niechaj tegoroczne przeżywanie Misterium Wcielenia pomoże nam mocniej uwierzyć „w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6, 29).

Ofiara na klasztor

 

Galeria zdjęć

 

Polecamy