ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty
tel. +48 338452146, e-mail: kety@klaryski.org

11 listopada wraz z całym naszym Narodem świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Po 123 latach zaborów Polska znów zaistniała na mapie Europy i świata. Piękne kazanie okolicznościowe z tej okazji wygłosił nasz kapelan ks. Józef Lach SCJ. Zachęcamy do wysłuchania.

Ponownie zawitała do nas Siostra Śmierć. 26 października, gdy dzwony rozdzwoniły się na Anioł Pański, nasza s. M. Wanda od Zmartwychwstania Pańskiego, w świecie Władysława Dworniczak, przeszła do lepszego życia. Była najstarszą siostrą z naszej wspólnoty i całej Federacji św. Klary. Requiescat in pace!

26 września w godzinach przedpołudniowych odeszła do Pana na wieczystą adorację nasza Matka M. Niceta od Sprawiedliwości Bożej, w świecie Janina Kaliszewska. Prosimy o modlitwę za duszę tej drogiej nam Zmarłej. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!

22 września w Domu Kultury w Kętach odbyła się sesja naukowa poświęcona Sł. B. Matce Marii od NSJ Łempickiej, zatytułowana "Życie, które przyniosło owoc". Wpisała się ona w tegoroczne obchody Jubileuszu 100-lecia śmierci kęckiej Fundatorki.

10 września br. przypadła 125. rocznica konsekracji naszego kościoła. W wigilię tego jubileuszu uroczystą mszę św. dziękczynną odprawił Ks. Bp Senior Tadeusz Rakoczy. Na koniec Eucharystii poświęcił także nowy konfesjonał, ufundowany przez kapłanów pełniących dyżur w stałym konfesjonale w naszym sanktuarium. Deo gratias!

Ofiara na klasztor

 

Galeria zdjęć

 

Polecamy