ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty
tel. +48 338452146, e-mail: kety@klaryski.org

16 października podczas mszy św. wieczornej został poświęcony nowy relikwiarz, zawierający relikwie św. Jana Kantego, bł. Władysława z Gielniowa i bł. Bronisławy, norbertanki. Piękną oprawę dla tych świętych pamiątek ufundowała rodzina Piskorków z Pisarzowic, jako wotum dziękczynne z racji jubileuszu małżeństwa. Niech Pan im błogosławi!

Po trzech latach prac zakończyłyśmy remont naszego przyklasztornego dziedzińca. Prace zostały w części dofinansowane ze środków Gminy Kęty na rewitalizację miasta. Mamy nadzieję, że odnowiony dziedziniec będzie służył wiernym i turystom nawiedzającym gród św. Jana Kantego. Wszystkim Ofiarodawcom z serca dziękujemy!

W nocy z 20 na 21 września, dzięki życzliwości Księdza Dziekana Jerzego Musiałka, miałyśmy okazję modlić się przy relikwiach św. Melchiora Grodzieckiego. Święty ten peregrynuje w znaku swych relikwii po naszej diecezji bielsko-żywieckiej z racji 400. rocznicy jego śmierci. Święty Męczenniku módl się i za nami!

Św. Klara jawi się w historii, jako wspaniała kobieta średniowiecza, a zarazem wielka święta Kościoła, kobieta Ewangelii. Świadectwo jej życia całkowicie oddanego Bogu jest nadal aktualne. Liturgiczne wspomnienie tej franciszkańskiej Świętej to doskonała okazja, by wszystkim przybliżyć jej postać.

15 lipca nasze sanktuarium nawiedzili pielgrzymi z Rypina ze swym duszpasterzem ks. proboszczem Andrzejem Krasińskim. Po mszy św. nasi goście modlili się przy sarkofagu swej rodaczki Sł. B. Matki Marii od NSJ Łempickiej, a potem, podczas spotkania z siostrami w rozmównicy, wysłuchali opowieści o niej. Cieszmy się z tej wizyty :-)

Ofiara na klasztor

 

Galeria zdjęć

 

Polecamy