Modlitwy M. Marii od św. Klary

Pomnij o Najmiłościwsza Maryjo Dziewico, Matko Aniołów i ludzi, że jesteś naszą Matką najlepszą i że nigdy nie błagałyśmy daremnie o Twoją macierzyńską opiekę. Oto ponownie rzucamy się do stóp Twoich, błagając o Twoje wstawiennictwo i o Twoje pośrednictwo u Tego, który pierwszy nadał Ci imię Matki. Otocz nas Twoją opieką, o Maryjo, moja serdeczna Matko, aby Jezus, Twój Syn, zawezwawszy nas do Twojego domu, zechciał dokończyć swego dzieła i pomógł nam zostać wiernym odbiciem Twojego Niepokalanego życia.

Ty znasz nasze potrzeby, są one liczne, lecz Ty posiadasz klucz do skarbów Jego Miłosierdzia. Przychodzimy złożyć u Twoich stóp nasze pragnienia i nasze nadzieje na czas teraźniejszy i na wieczność. Całujemy z miłością więzy, które nas łączą z Tobą, o Maryjo.

Zapal w naszych sercach ogień święty, który rodzi świętych, aby strawił w nas wszystko, co się sprzeciwia Królestwu Jezusa-Hostii. Wybłagaj nam ducha miłości i poświęcenia naszego Serafickiego Ojca św. Franciszka. Ty sama bądź naszą Matką i Mistrzynią na drodze czystej miłości i wieczystej adoracji, abyśmy pod Twoim przewodnictwem zaczynając tutaj – na ziemi, doszły razem z Tobą do niebieskiej ojczyzny. Amen.

Troyes, 24 maja 1864r.

***

O dobra, czuła i Niepokalana Matko! To w Twoim sercu złożyłyśmy naszą nadzieję i nasze sprawy w czasie i w  wieczności.

Skip to content